Hamaney'den seçim öncesi Batı'ya karşı birlik çağrısı | Ortadoğu | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


09:04, 18 Haziran 2018 Pazartesi
14:59, 24 Şubat 2016 Çarşamba

  • Paylaş
Hamaney'den seçim öncesi Batı'ya karşı birlik çağrısı
Hamaney'den seçim öncesi Batı'ya karşı birlik çağrısı

İran dini lideri Hameney, cuma günü yapılacak seçimlerde yanlış adayların seçilmesinin ABD'nin ve Batı'nın işine yaracağını söyledi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İran dini lideri Hamaney, Batı'nın işine yaracak politikaları seçilmemesi için birlik çağrısı yaparak, Batı'nın İran’da radikaller ve ılımlılar gibi iki kutup varmış gibi bir tablo çizdiklerini söyledi.

Necafabad şehrindeki bir toplantıda konuşan Ali Hamaney, tüm İran halkını ve özellikle de politikacıları düşmanların bu tuzağına karşı uyanık davranmaya çağırdı.

Seçimin sonucu nasıl olsa belli’ diyerek halkı sandıktan soğutmaya çalışanların da bulunduğunu söyleyen dini lider, seçimlere yüksek katılım beklediğini ifade etti.

İran'da Cuma günü iki seçim yapılacak. Bu seçimlerden ilki Uzmanlar Konseyi üyelerini seçileceği seçimler diğeriyse, İran'da parlamentosunda vekillerinin belirleneceği Meclis seçimeliri.

Uzmanlar Konseyi, İran siyasal sistemindeki önemli kurumlardan bir tanesi olarak görülüyor. Çünkü bu kurumun üyeleri tarafından Hamaney'den sonraki dini lideri belirlenecek.

İRAN'DA SEÇİMLER DÜBAM DOSYASI İÇİN TIKLAYINIZİlgili Konular iran seçimleri iran seçim
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş