Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


09:32, 22 Nisan 2018 Pazar
09:00, 27 Şubat 2016 Cumartesi

  • Paylaş
İran'da ilk sonuçlara göre reformistler önde
İran'da ilk sonuçlara göre reformistler önde

İran'da dün gerçekleştirilen seçimlerin sonuçları gelmeye başladı Meclis seçimlerinin ilk sonuçlarına göre reformistlerin önde olduğu bildiriliyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İran'da dün gerçekleştirilen Uzmanlar Konseyi ve Meclis seçimlerinin ilk sonuçlarına göre reformistlerin önde olduğu ifade edildi.

Haaretz gazetesinin haberine göre, erken sonuçlar dikkate alındığında hiçbir grup tek başına parlamentoda iktidar olamayacak ancak reformist grup çoğunluğu elde edecek. İranlı ajanslar ve yetkililer de muhafazakarların ilk sonuçlara göre önemli ölçüde oy kaybettiğini bildirdi.

İran'da seçimler nükleer anlaşmanın imzalandığı ve Batı ile iyi ilişkilerin kurulduğu bir döneme denk gelmesi reformistlerin elini güçlendiriyordu.

Resmi açıklamalara göre 54 milyon 150 bin kişi oy kullanacaktı. Seçime yoğun ilginin olması yüzünden seçim saatlerinin dört defa uzatıldığı bildirilmişti.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş