Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


12:46, 20 Mayıs 2018 Pazar
16:48, 14 Mart 2016 Pazartesi

  • Paylaş
Kuzey Sina'da saldırı: 2 asker öldü
Kuzey Sina'da saldırı: 2 asker öldü

Kuzey Sina'da meydana gelen saldırılarda 2 asker öldü, 3'ü yaralandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mısır'ın Kuzey Sina ilinde düzenlenen saldırılarda 2 askerin öldüğü, 3'ünün yaralandığı bildirildi.

Hastane kaynaklarından alınan bilgiye göre, Refah kentinin güneyindeki güvenlik noktası yakınlarına yerleştirilen patlayıcının infilak etmesi sonucu bir asker hayatını kaybetti, 3 asker yaralandı.

Yaralıların tedavi için Askeri el-Ariş Hastanesine sevk edildiği ifade edildi.

Öte yandan İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Kuzey Sina iline bağlı Ariş kentinde kimliği belirlenemeyen bir grubun evine düzenlediği saldırıda bir polisin yaşamını yitirdiği kaydedildi.

Kuzey Sina ili, son zamanlarda güvenlik güçleri ve silahlı gruplar arasında yaşanan çatışmalara sahne oluyor.

Kuzey Sina'da, Kasım 2014'te IŞİD'e biat ettiğini duyuran ve daha sonra adını Sina Vilayeti olarak değiştiren "Ensar Beyt el-Makdis" adlı örgüt gibi bazı silahlı grupların etkin olduğu belirtiliyor.

Mısır ordusu ve emniyet teşkilatı, Eylül 2013'ten bu yana Kuzey Sina başta olmak üzere birçok ilde "terörist" olarak nitelendirdiği unsurlara yönelik, "güvenlik güçlerini hedef alan saldırılar düzenledikleri" gerekçesiyle operasyonlar yapıyor.İlgili Konular Mısır Sina yarımadası
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş