Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


20:36, 26 Mayıs 2018 Cumartesi
16:20, 30 Mart 2016 Çarşamba

  • Paylaş
100 bin lira olan maaşa yüzde 70 kesinti
100 bin lira olan maaşa yüzde 70 kesinti

tarım Bakanı Faruk Çelik, Tarım Kredi Kooperatifi Genel Müdürünün 100 bin TL olduğu ifade edilen maaşında yüzde 70 kesinti yapılacağını açıkladı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik, Tarım Kredi Kooperatifi Genel Müdürü başta olmak üzere bazı maaşlarda yüzde 70 kesintiye gidileceğini açıkladı.

Çelik, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği’nde düzenlenen toplantı sonrası gazetecilere açıklamalarda bulundu. Yönetim Kurulu kararlarını aktaran Çelik, şöyle konuştu:

"Zaman zaman Tarım Kredi ne yazık ki o kadar büyük hizmetlerin yanında çok anlamsız bir çok değerlendirmelere konu olan maaş ücret konusunda hiç hak etmediği eleştirilerle gündeme geldi. Bu konu ile ilgili olarak Tarım Kredi Kooperatifi yöneticilerinin bundan böyle ücret ödemeleri ile gündeme gelmesini istemiyoruz. Ana görevlerine endekslenmiş çiftçiye hizmeti esas alan bir anlayış ile geleceğe yürümeleri açısından genel müdürden başlamak üzere ücretlerde yüzde 70'e kadar varan kesintiye gidecektir. Artık şirketin büyüklüğü yapılan iş ve işlemler maaş belirlemede esas alınacak. Artık Tarım Kredi Kooperatifleri kamuoyunda maaşlar, huzur hakları ile değil çiftçiye hizmetleri ile gündeme gelen bir kurum haline gelmiş olacak. Ayrıca birden fazla şirkette yönetim kurulu veya denetleme kurulu gibi görevler söz konusu olduğunda da ilgili üye sadece bir tanesinden ücret alabilecektir. Yönetim kurulu bir standart getiriyor. Diyor ki, 'Maaşlar şu noktayı aşamaz, genel müdürün maaşı, müdür yardımcılarının maaşı şunu aşamaz', müdürler, müdür yardımcıları, genel müdürler ve personel olarak bir maaş skalası belirlenecek."Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş