Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


21:43, 25 Mayıs 2018 Cuma
13:58, 31 Mart 2016 Perşembe

  • Paylaş
Erdoğan: Batı bizi yalnız bıraktı
Erdoğan: Batı bizi yalnız bıraktı

Batının terörle mücadelenin önemini kavrayamadığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan bu konuda yalnız bırakıldıklarını söyledi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nükleer Güvenlik Zirvesi için gittiği ABD'de CNN sunucusu Christiane Amanpour'a özel bir mülakat verdi. Program bugün Türkiye saati ile 19.00'da yayına girecek ancak öncesinde bazı demeçler sızdırıldı.

Erdoğan, birçok Avrupa ülkesinin "terör tehdidinin" önemini kavrayamadığını ve "terörle yeterince mücadele etmediğini" söyledi. "Belçika'nın ve Hollanda'nın cihadi bir eylem olup olmadığı noktasında öncelikle cihad nedir bunu bilmesi lazım" diyen Erdoğan, "Batı daha cihadın ne anlama geldiğini anlayabilmiş değil" ifadesini kullandı.

IŞİD'in yayılmasına izin veren ülkeleri eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, bilhassa kendi ülkelerinden gelen savaşçılar konusunda Avrupa'nın üzerine düşen yükümlülükleri yerine getirmediğini belirtti.

Belçika'daki yetkililerin İbrahim el Bakraoui meselesinde de benzer bir ihmal sergilediğini söyleyen Erdoğan, "Ülkelere terörizme karşı ortak duruş çağrısında bulunuyoruz. Batılı ülkeler tarafından yalnız bırakıldık. İstihbarat paylaşımı beklentimiz hiçbir zaman karşılanmadı" dedi.

Erdoğan, "Batılı ülkeler bizi yalnız bıraktı. İstihbarat paylaşımı konusunda beklentilerimiz karşılanmadı" dedi.

Türkiye'nin IŞİD'le mücadele konusunda kararlı olduğunu vurgulayan Erdoğan, aynı kararlılığı Batılı ülkelerden de beklediklerini kaydetti.İlgili Konular Erdoğan abd ziyareti
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş