Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


23:23, 25 Mayıs 2018 Cuma
16:00, 31 Mart 2016 Perşembe

  • Paylaş
Rusya'dan, Ermenistan'da siber tatbikat
Rusya'dan, Ermenistan'da siber tatbikat

Rusya, Ermenistan'da başlatacağı askeri tatbikatta son model dijital silahlarını test edecek

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rusya, Ermenistan'da son model dijital askeri ekipmanlarını test edecek.

Vestnik Kavkaza ajansının haberine göre, Ermenistan’ın Kamhud dağlarında konuşlanan Güney Askeri Bölge Rus askeri bölüğü son model dijital savaş silahlarını test etmeye başlayacak.

Tatbikat sırasında Rus askeri uzmanları kendilerine yeni ulaşan 'İnfauna' isimli dijital savaş silahını deneyecek. Basın servisi gerekçe raporları göre, Güney Askeri Bölge Rus askeri üssünün eğitim bölümü denemelere başladı. Yeni model dijital silah, radyo sinyalleri ve siber alanda kullanılarak savaş halinde önemli hedefler belirleme görevini üstlenecek.

Habere göre, bu eğitimin temel amacı askeri uzmanlara istihbaratta modern kompleksleri keşfetme ve yakalama öğretimi. Tatbikata katılan öğrenci uzmanlar farklı modlarda ve hava iklimlerinde Güney Askeri Bölge askeri bölüğünde bulunan "Gunner" ve "Orlan" İnsansız Hava Araçlarını arayacak.İlgili Konular Ermenistan rusya
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş