Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


23:30, 25 Mayıs 2018 Cuma
11:40, 15 Nisan 2016 Cuma

  • Paylaş
Ermenistan'da Rusya protesto edildi
Ermenistan'da Rusya protesto edildi

Ermenistan'da Azerbaycan’a silah satan Rusya'ya karşı protesto gösterisi yapıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ermenistan başkenti Erivan’da 13 Nisan'da yüzlerce kişi Azerbaycan'a silah satan Rusya'ya karşı protesto gösterisi yaptı.

Ermeni protestocular, Rusya’nın Azerbaycan’a silah satmasının 2 Nisan tarihinde Dağlık Karabağ ve çevresindeki yeni çatışmaları ​​tetiklediğini öne sürdü.

Erivan'da Rus Büyükelçiliği önünde çoğunluğu Ermeni gençlerden oluşan protestocular, "Ayıp!”, "Özgür ve bağımsız Ermenistan" diye slogan attı. Bazı protestocuların Rus Büyükelçiliğine yumurta atması sonucu polis ve göstericiler arasında kısa süreli bir çatışma yaşandı.

Protesto organizatörlerinden biri Azerbaycan’a silah tedarikini durdurma talebini içeren bildiriyi okudu. Sözcü Ermenistan ile Moskova hükümeti arasındaki askeri ittifakın yükümlülüklerini yerine getirilmesini talep etti.

Rusya’nın 2009-2011 yılları döneminde tank, savaş helikopteri, modern atış topları dahil toplam 4 milyar dolarlık silah sattığı bildirilmişti.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş