Rusya Müftüler Konseyi: Helal ürünlere olan talep üretimi aşıyor | Asya | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


10:35, 26 Mayıs 2018 Cumartesi
17:36, 28 Nisan 2016 Perşembe

  • Paylaş
Rusya Müftüler Konseyi: Helal ürünlere olan talep üretimi aşıyor
Rusya Müftüler Konseyi: Helal ürünlere olan talep üretimi aşıyor

Rusya'da helal ürün arzının talep yoğunluğuna cevap veremediği açıklandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rusya Müftüler Konseyi ekonomi ve finans danışmanı Medine Kalımullina son araştırmalara göre Rusya’da helal ürünlere olan talebin üretimi arkada bıraktığını söyledi.

RİA Novosti ajansına konuşan Medine Kalımullina helal ürünlerin sadece Müslümanların tüketmediğini de bildirdi. Kalımullina, helal ürünlerin üretimi ve satışı başkent Moskova’dan uzak olan bölgelerde halen gelişmediğini söyleyerek, "O bölgelerde helal ürünler mescitlerin bahçelerinde ya da Müslümanların açtıkları küçük satış noktalarında satılıyor” dedi.

Kalımullina, “Aynı zamanda helal ürünlere büyük mağazalar zincirinden" talepler var. Bu ürünlerin en popülerleri et ürünleri, peynir, konserve ve şeker ürünleridir. Özellikle çabuk tüketilen helal ürünlerin seçimi ve teminatında zorluklar yaşıyoruz” açıklaması yaptı.

Tataristan Cumhuriyeti Müslümanları İdaresi "Helal" ürünler standart Komitesinin araştırmasına göre, Rusya'da helal ürünlerin üretimi her yıl yüzde 30 ila 40 oranında artmaktadır.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş