Bereket Konvoyu Bulgaristan'da | Ramazan 2018 | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


07:44, 19 Haziran 2018 Salı
17:05, 07 Haziran 2016 Salı

  • Paylaş
Bereket Konvoyu Bulgaristan'da
Bereket Konvoyu Bulgaristan'da

Bayrampaşa Belediyesi'nin 12’inci kez Balkanlara uğurladığı Bereket Konvoyu’nun ilk durağı Bulgaristan Cebel oldu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Bayrampaşa Belediyesi tarafından yürütülen "Kardeşlik Sınır Tanımaz Projesi" çerçevesinde oluşturulan "Bereket Konvoyu", Bulgaristan’da iftar programı düzenledi.

 Balkanlar’da 12 yıldır iftar sofraları kuran Bayrampaşa Belediyesinin bu yılki ilk durağı Bulgaristan’ın Cebel şehri oldu. Kırcaali’ye bağlı Cebel ilçesinde iftar sofrası kuran "Bereket Konvoyu", yaklaşık 3 bin kişi için iftar programı düzenledi. 

Cebel meydanındaki program öncesinde Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner, ramazanın ilk günü Cebel’de bulunan soydaşlarla beraber hep birlikte iftar sofrasını paylaşacaklarını belirtti.

Aydıner, şunları söyledi:

"Türkiye’deki soydaşlarımızı ve Cebel’deki soydaşlarımızı ramazanın ilk günü burada buluşturuyoruz. Bundan mutluluk duyuyoruz. Bayrampaşa olarak Cebel’e ilk kez geldik. İnşallah ramazan-ı şeriflerini birlikte kutlayacağız, aynı sahneyi beraber paylaşacağız. Aynı yemekten hep birlikte iftar yapacağız ve böylece Cebel ile Bayrampaşa’yı ve Türkiye’yi, halkları bir araya getireceğiz. Sevgi, dostluk ve kardeşlik projesi olan Bereket Konvoyu, inşallah bundan sonra da devam edecek. Yarın Asenovgrad’a, oradan da Sırbistan’a yol alacağız. 20 gün boyunca tüm Balkan coğrafyasında kardeşlerimizle soydaşlarımızla ve evlad-ı fatihan diyarındaki bu güzel insanlarla inşallah birlik ve beraberlik içerisinde olacağız."

 Bereket Konvoyu, Balkanlar’daki ilk durağı olan Cebel’in ardından ramazan boyunca 9 farklı Balkan ülkesinin 16 farklı şehrinde iftar verecek.İlgili Konular Bereket Konvoyu
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş