Belgrad'da 150 yıl sonra ilk ezan | Ramazan 2018 | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


07:43, 19 Haziran 2018 Salı
Güncelleme: 15:02, 14 Haziran 2016 Salı

  • Paylaş
Belgrad'da 150 yıl sonra ilk ezan
Belgrad'da 150 yıl sonra ilk ezan

Bereket Konvoyu Belgrad'da ilk defa iftar organizasyonu yaptı, programı ile Belgrad’da 150 yıl sonra ezan sesi duyuldu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Bu yıl bir ilke imza atan Bayrampaşa Belediyesi Bereket Konvoyu, 12. yılında Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da 2 bin Müslüman’a iftar verdi.

“Kardeşlik sınır tanımaz” sloganı ile 12 yıldan beri Bereket Konvoy’u ile Balkanlarda yüzlerce iftar gerçekleştiren Bayrampaşa Belediyesi Ramazan programına bu yıl ilk defa Sırbistan’ın başkenti Belgrad’ı dahil etti.

Bereket Konvoyu’nun iftar programı ile Belgrad’da 150 yıl sonra ezan sesi duyuldu. Ezanın ardından binlerce Müslüman birlikte iftar yaptı.

İftar programına Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner'in yanı sıra büyükelçiler, konsoloslar, din ve devlet adamları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda konuşan Başkan Atila Aydıner, dostluğa, kardeşliğe ve barışa engel olan tüm sınırları kaldırdıklarını ve asırlar sonra Belgrad'da ilk iftar programını düzenlediklerini belirtti.İlgili Konular Bereket Konvoyu
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş