Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


07:19, 27 Nisan 2018 Cuma
17:33, 11 Temmuz 2016 Pazartesi

  • Paylaş
16 ay önce kaçırılan rehineler özgürlüğüne kavuştu
16 ay önce kaçırılan rehineler özgürlüğüne kavuştu

Orta Afrika Cumhuriyeti'nde 16 ay önce silahlı bir grup tarafından kaçırılan ve aralarında bir belediye başkanının da bulunduğu 15 Kamerunlunun, kaçmayı başardığı belirtildi.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Orta Afrika Cumhuriyeti'nde (OAC) kaçırılan ve aralarında bir belediye başkanının da bulunduğu 15 Kamerunlunun silahlı grubun elinden kaçmayı başardığı belirtildi.

Silahlı kişilerin geçen yıl kaçırdığı yaklaşık 15 kişinin arasında yer alan, Lagdo Belediye Başkanı Mama Abakai'nin kızı Meryem Abakai, OAC'de 16 ay önce silahlı bir grup tarafından alıkonulan babası ve diğer rehinelerin kaçıp kurtulduğunu söyledi.

Kaçırılanlardan Alahdji Suaibu de OAC'de görev yapan BM İstikrar Misyonu'nun (MINUSCA) koruması altında Kamerun'a dönmeyi beklediklerini bildirdi.

2 SİLAHLI GRUP ARASINDAKİ ÇATIŞMADA REHİNELER KAÇTI

Adının açıklanmasını istemeyen bir yetkili, OAC'de geçen hafta iki silahlı grup arasında çatışma çıktığını ve rehinelerin bu sırada kaçtığını kaydetti.

Kamerun hükümetinden konuya ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmazken, yerel yetkililer, rehinelerden birisinin birkaç ay önce yaşamını yitirmiş olabileceğini duyurdu.

OAC sınırına yakın Garua Bulai bölgesine bağlı Lagdo'da geçen yıl mart ayında 15'e yakın Kamerunlu kaçırılmıştı. Yetkililer, söz konusu Kamerunluların, Orta Afrikalı silahlı bir grup tarafından kaçırılmış olabileceğini bildirmişti.  İlgili Konular Orta Afrika Cumhuriyeti
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş