Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


01:18, 24 Mart 2018 Cumartesi
09:54, 06 Ağustos 2016 Cumartesi

  • Paylaş
Kosova meclis saldırısını Rugovasit üstlendi
Kosova meclis saldırısını Rugovasit üstlendi

Kosova meclisine yapılan saldırıyı Rugovasit isimli bir grup üstlendi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kosova toprak kaybına sebep olacak olan Karadağ sınır anlaşmasının Cumhurbaşkanı tarafından onaylandığı gece meclise yapılan saldırıyı Rugovasit isimli bir grubun üstlendiği açıklandı. 

Telegrafi haber portalına gönderilen bir elektronik posta açıklamasında, “ Rugovasit (Rugovalılar)” adında bir örgüt dün gece Meclis’e yapılan saldırıyla üstlendi. Ülke topraklarını satmamaları için ülke yetkililerini uyaran bu örgütün açıklamasında şu ifadeler yer alıyor:

“Bizler Rugova vatandaşları, topraklarımızı korumayı her talep edildiğinde kan dökmeyi bilmişizdir.

Rugova’nın Karadağ’a verilecek ormanı yok. Meclis’e yaptığımız saldırı, Kosova topraklarını satmaması için Hükümet’e yalnız bir ön uyarıdır. Rugova, her zaman tüfekle koruduğu topraklarını, yine koruyacaktır. Anlaşmayı geçirmemesini Hükümet’e rica ediyoruz, aksi halde büyük saldırıları yapmaya bizi mecbur edecektir.”İlgili Konular Kosova Karadağ sınır
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş