Sarayburnu'nda Sahil Güvenlik botu battı: Bir ölü | Güncel | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


12:02, 25 Mayıs 2018 Cuma
11:24, 17 Ağustos 2016 Çarşamba

  • Paylaş
Sarayburnu'nda Sahil Güvenlik botu battı: Bir ölü
Sarayburnu'nda Sahil Güvenlik botu battı: Bir ölü

Sarayburnu'nda bir yük gemisiyle çarpışan ve alabora olan sahil botundaki yedi personelden altısı kurtarılırken, birinin cesedi bulundu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Karadeniz yönüne giden bir yük gemisi, sabah saatlerinde Sarayburnu açıklarında seyreden Sahil Güvenlik botu ile çarpıştı. Alabora olup batan bottaki yedi personelden altısı kurtarıldı, birinin cesedi bulundu.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Sarayburnu'nda alabora olan sahil güvenlik botunda kaybolan 6 kişinin kurtarıldığını, 1 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

"VALİ ŞAHİN: ÜÇ KİŞİ KAYIP" DEMİŞTİ

Bölgede incelemelerde bulunan İstanbul Valisi Vasip Şahin, gazetecilere yaptığı ilk açıklamada, şunları söylemişti:

"Sarayburnu açıklarında sahil güvenlik botuyla bir kuru yük gemisi çarpışmış, ardından sahil güvenlik teknesi alabora olarak sürüklenmeye başlamış. Sahil güvenlik, Gemi Kurtarma İşletmeleri Genel Müdürlüğü ve deniz polisi ekipleri, sahil güvenlik teknesinde bulunan 6 kişiden 3'ünü sağ olarak kurtardı. Diğer 3 kişinini kurtarılmasıyla ilgili çalışmalar sürüyor."Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş