Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


01:14, 24 Mart 2018 Cumartesi
10:27, 27 Ağustos 2016 Cumartesi

  • Paylaş
M.Akif Ersoy'un memleketinde toprak protestosu
M.Akif Ersoy'un memleketinde toprak protestosu

Kosova'nın İpek şehrinde yaşayan halk bugün Karadağ sınır anlaşmasıyla öngörülen toprak kaybını protesto etmek için meydanlara iniyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un babasının doğduğu Kosova'nın İpek şehrinde bugün sınır anlaşması protestosu düzenlenecek.

Protesto, İpek şehri vatandaşları ve Karadağ ile sınırı olan köylerin sakinlerinden oluşan Örgütleme Kurulu tarafından düzenlenecek.

İpek kent meydanında saat 12.00’da yapılacak protestoya AAK yanı sıra diğer iki muhalefet parti Vetvendosje Hareketi ve Nisma partisi katılacaklarını bildirdi.

Cuma günü Vetvendosje sempatizanları Karadağ sınır anlaşmasını protesto etmek için Mitroviça’da bulunan Meclis Başkanı Kadri Veseli’nin evine doğru yürüyüşe geçmiş.ve Kosova polisle aralarında çatışma çıkmıştı.

Vetvendosje Hareketi aktivistleri, “Batı bağışlanmaz, kuzey bölünmez” yazılı pankartla eylemlerine devam etti.

1 EYLÜL PROTESTO GÜNÜ

Kosova muhalefetinin en büyük partisi olan Vetvendosje Hareketi,  Karadağ ile Sınır Anlaşmasına ve Kosova kurumlarında mevcut olan yolsuzluğa karşı gelmek için  1 Eylül Perşembe günü tüm halk protestosunun  düzenleneceğini bildirdi. 1 Eylül protestosu için polislerin izinleri iptal edildi.

 İlgili Konular Kosova Karadağ sınır
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş