Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


23:21, 25 Mayıs 2018 Cuma
12:52, 29 Ağustos 2016 Pazartesi

  • Paylaş
Çin'de bazı otellere Müslüman müşteri yasağı
Çin'de bazı otellere Müslüman müşteri yasağı

Çin’in ekonomik metropol merkezlerinden Guangzhou şehrindeki otel sahiplerine aralarında Türkiye'nin de olduğu ülkelerden bir liste verilerek Müslümanları konuk etmek yasaklandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Çin’in Guangzhou şehrinde otellere Pakistan, Suriye, Irak, Türkiye ve Afganistan gelen Müslüman müşteri yasağı geldi.

Bir gecelik oda fiyatı yaklaşık 23 dolar olan üç otel sahibi, Müslüman müşteri kabul etme yasağının kendilerine bu yıl Mart ayında yerel polis tarafından iletildiğini bildirdi. Onlara otellerinde Pakistan, Suriye, Irak, Türkiye ve Afganistan’dan gelen Müslümanlara yer verilmesinin yasak olduğunu söylendi.

Çin Dışişleri Bakanlığı'ndan isminin açıklanmasını istemeyen bir yetkili ise böyle bir yasaktan haberi olmadığını söyledi.

Otellerden birinde çalışan bir personel, "Ben bu yasağın nedenini bilmiyorum. Biz bu ülkelerden gelen vatandaşları otelimize almıyoruz” dedi. Bu yasağın fiyatları piyasa ortalamasının altında olan oteller için geçerli olduğuna dikkat çekti.

Çin medyasına göre, bu yasak Guangzhou şehrinde yapılacak inşaat forumu ve bu şehirden binden fazla kilometre uzaklıkta Hangzhou yapılacak "Büyük Yirmi" zirvesi için alınan güvenlik önlemlerinin bir parçası.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş