Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


10:41, 25 Haziran 2018 Pazartesi
12:09, 31 Ağustos 2016 Çarşamba

  • Paylaş
Kosova-Karadağ sınırında askeri hareketlilik
Kosova-Karadağ sınırında askeri hareketlilik

Kosova'nın Karadağ'a 8 bin kilometrelik toprak vermesini içeren sınır anlaşmasının yarın mecliste onaya sunulması öncesi, Karadağ hükümeti Kosova sınırına asker ve mitralyöz yerelştirdi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kosova ile Karadağ sınırına Karadağ emniyet güçlerinden özel bir polis birimi konuşlandırıldı.

Karadağ basını, alınan bu önlemin Kosova Meclisinde 1 Eylül'de oylamaya sunulacak olan sınır anlaşmasının olası onaylanmasının ardından çıkabilecek çatışmanın önlenmesi amacıyla alındığı belirtildi.

Karadağ’ın en büyük tirajlı gazetesi Vijesti, salı günü Kosova sınırına anti terör biriminin ve mitralyözün yerleştirildiğini bildirdi.

Vijesti gazetesinin güvenilir kaynaklarına göre, 23 Ağustos'ta Karadağ Ordusunun 30 silahlı mensubu sınır çizgisinde devriye görevindeydi. Aynı kaynaklar bu birimin Komutan Mikro Banoviç ve yardımcısı Milan Kovaçeviç tarafından yönetildiğini ve gün boyu sınırda kaldığını belirtti.

Aynı gazete, kontrolün ardından bir planın hazırlandığını ve gerektiğinde ordu ile özel polis biriminin Kosova sınırına konuşlanabileceğini yazdı.İlgili Konular Kosova Karadağ sınır
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş