Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


20:43, 26 Mayıs 2018 Cumartesi
15:32, 01 Eylül 2016 Perşembe

  • Paylaş
Botları su alan 65 mülteci son anda kurtarıldı
Botları su alan 65 mülteci son anda kurtarıldı

Dikili İlçesi açıklarında, yasa dışı yollardan Midilli Adası'na geçmek isterken bindikleri lastik botun su alması üzerine ölümle yüz yüze gelen 65 Suriyeli mülteci, sahil güvenlik ekibi tarafından son anda kurtarıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İzmir'in Dikili İlçesi açıklarında, yasa dışı yollardan Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçmek isterken bindikleri lastik botun fırtına nedeniyle su alması üzerine ölümle burun buruna gelen Suriyeli 65 mülteci, devriye görevi yapan sahil güvenlik ekibi tarafından kurtarıldı.

Devriye görevi yapan sahil güvenlik görevlileri, dün saat 04.00 sıralarında, balıkçıların, Dikili'nin Bademli Mahallesi açıklarında bir lastik botta mülteciler olduğunu ihbar etmesi üzerine harekete geçti. Bölgeye giden sahil güvenlik ekibi, fırtına nedeniyle su aldığı belirlenen 7 metrelik lastik bottaki, tamamında can yeleği bulunan, aralarında ve yanlarında önlem amacıyla çok sayıda şambrel can simidi de bulunduran 65 Suriyeli'yi sahil güvenlik botuna alarak kurtardı.

Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu mülteciler, Dikili Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı'na getirilip, insani yardım yapıldı. Mültecilerin işlemlerinin sürdüğü bildirildi.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş