İLEM Eğitim ve İhtisas Programları başvuruları başladı | Güncel | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


19:47, 24 Haziran 2018 Pazar
12:40, 09 Eylül 2016 Cuma

  • Paylaş
İLEM Eğitim ve İhtisas Programları başvuruları başladı
İLEM Eğitim ve İhtisas Programları başvuruları başladı

İLEM'in lisan ve lisansüstü programları için başvurular başladı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İlmi Etüdler Derneği (İLEM)’nin ilmi çalışmalarda bulunmak isteyen lisans ve lisansüstü öğrencilerine yönelik düzenlediği Eğitim ve İhtisas programları 2016-2017 dönemi başvuruları başladı.

İslam dünyası modernleşme tecrübesi ile birlikte kendi ilim geleneğinden büyük kopuşlar yaşadı. Bu durum hayatın her alanında Müslümanca düşünme, yaşama ve çağın meselelerine tekabül etme konusunda ciddi eksikliklere sebep oldu. Bu eksiklikleri giderebilmek için, sahih ilmi çalışmalara her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyuluyor. Bu doğrultuda İLEM lisans ve lisansüstü öğrencilerine yönelik düzenlemiş olduğu programlarla insanı, toplumu, dünyayı tanıyıp anlamayı sağlayacak gerekli bilgi, bakış açısı, fikir ve metodlar ile ilmi çalışmalara yön verecek ahlâkî bir duruş kazandırmak için yeni dönem eğitim programları başvuruları başladı.

Lisans öğrencileri için İLEM Eğitim Programı’nda alanında uzman hocaların verdiği beşeri ve sosyal bilimler seminerleri, haftalık okumalarla desteklenmekte ilmi donanımın yanı sıra özgün biçimde grup çalışmaları ve danışmanlar eşliğinde öğrencilerin şahsi yönelimlerine de rehberlik ediyor.

İhtisas programında, lisansüstü çalışma yapanlar çalıştıkları alanda bir çalışma grubunun derslerine girerek, alanınızda derinleşebilir; okuma gruplarına katılarak, özgün yaklaşımları keşfedebilir. Disipliner sınırlardan bağımsız açılan atölyelere yetkinliklerinize göre katılım sağlayarak akademik üretimlerin bir paydaşı olabilir. Dönem içerisinde çalışma gruplarının ilan edeceği sunum ve dizi seminerleri de yapılıyor.

Eğitim başvuruları http://basvuru.ilem.org.tr/egitim/ İhtisas başvuruları ise http://basvuru.ilem.org.tr/ihtisas/ adresleri üzerinden gerçekleştirilebilir.İlgili Konular İlmi Etüdler Derneği ilem
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş