Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


13:04, 20 Mayıs 2018 Pazar
10:33, 23 Kasım 2016 Çarşamba

  • Paylaş
Haşdi Şabi Telafer'i kuşatıyor
Haşdi Şabi Telafer'i kuşatıyor

Şii milis gücü Haşdi Şabi'nin Musul'un Telafer çevresindeki köyleri kuşatmaya başladığı Deaş'ın bölgeden uzaklaştığı bildirildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Irak'ta Musul'a bağlı Telafer’in güneydoğusundaki Harabatcahiş köyünü kontrol eden Şii milis gücü Haşdi Şabi kenti kuşatmaya devam ediyor.

Kentin hem DEAŞ hem de Haşdi Şabi güçleri tarafından bombalanması nedeniyle 4 bin ailenin evlerini terk etmek zorunda kaldığı öğrenildi. Kenti kuşatma altına alan Haşdi Şabi Sözcüsü Kerim Nuri, kent merkezine girmeyeceklerini belirterek görevlerinin sadece kenti kuşatmak olduğunu vurguladı.

Musul'un doğusundaki el-Aha bölgesini kontrol eden güvenlik güçleri kentin kuzeyindeki Orta Harap ve Selam köylerini DEAŞ’tan geri aldı. Kentin güneyindeki Buseyif bölgesine operasyon başlatmak için hazırlanan polis güçleri stratejik konuma sahip bazı tepelerin kontrol edildiğini duyurdu.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş