Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


20:38, 26 Mayıs 2018 Cumartesi
10:24, 30 Kasım 2016 Çarşamba

  • Paylaş
İngiltere'nin 'Brexit' planına Merkel bariyeri
İngiltere'nin 'Brexit' planına Merkel bariyeri

İngiltere Başbakanı Theresa May'in Brexit süreci ile ilgili hazırladığı planın Almanya Başbakanı Merkel'e takıldığı ortaya çıktı. May'in İngiliz vatandaşlarına çifte vatandaşlık verilmesi ile ilgili planı AB ülkelerini karşı karşıya getirdi.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İngiltere'de Başbakan Theresa May'in AB'den ayrılmadan önce yeni bir vatandaşlık anlaşması üzerinde çalıştığı ancak söz konusu anlaşma ile ilgili planın bozulduğu belirtildi.

İngiliz Telegraph gazetesinin haberine göre İngiltere Başbakanı Theresa May'in Brexit öncesinde öngördüğü vatandaşlık anlaşması ile planlar başarısızlıkla sonuçlandı.

Theresa May'in İngiltere'de yaşayan Avrupa Birliği (AB) vatandaşları ve AB'de yaşayan İngiliz vatandaşları için çifte vatandaşlık öngören tasarısı, Almanya Başbakanı Angela Merkel tarafından reddedildi.

Gazetenin haberine göre Merkel, İngiltere'nin AB'den ayrılma sürecinin başlamasının ardından bütün AB ülkeleri olarak müzakere masasına oturarak bu konuları konuşmak gerektiğini savunuyor.İlgili Konular İngiltere Brexit
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş