Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


00:25, 27 Mayıs 2018 Pazar
Güncelleme: 19:15, 10 Aralık 2016 Cumartesi

  • Paylaş
Kuveyt'te yeni hükümet yemin etti
Kuveyt'te yeni hükümet yemin etti

Kuveyt'te parlamento seçimlerinin ardından kurulan yeni hükümet, Emir Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah önünde yemin etti.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kuveyt'te parlamento seçimlerinin ardından kurulan yeni hükümet, Emir Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah önünde yemin etti.

Kuveyt devlet televizyonunun açıklamalarını yayınladığı Emir Sabah, yemin töreninin ardından, hükümeti gayretli çalışma ve devamlı çaba sarf etme konusunda teşvik ederek, onlara "büyük bir sorumluluk altına gireceklerini, devletin ve halkın ekonomik beklentileri olduğunu" hatırlattı.

Vatandaşların problemlerine yoğunlaşılması, yasalar çerçevesinde çözümler üretilmeye çalışılması ve idari işlerin kolaylaştırılması gerektiğini ifade eden Emir Sabah, bakanlara, sorumluluklarını yerine getirebilecekleri ve karşılarına çıkan engelleri aşabilecekleri konusunda güvendiğini dile getirdi.

Başbakan Şeyh Cabir Mübarek el-Hamed es-Sabah ise bu görevi üstlenmekten şeref duyduğunu belirtti.

Başbakan konuşmasında ayrıca, inşa, kalkınma, yolsuzlukla mücadele, reformun desteklenmesi ve gelişme konularına vurgu yaptı.

Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah, 16 Ekim'de yayımladığı kararnameyle meclisi feshederek ülkeyi 2006 yılından bu yana yedinci kez genel seçime götürmüştü. Ülkede kemer sıkma politikaları ve yakıt fiyatlarının yükselmesinin ardından hükümet ile meclis arasındaki anlaşmazlığın büyümesinin bu kararda etkili olduğu belirtiliyor.

 İlgili Konular kuveyt
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş