Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


21:04, 19 Mart 2018 Pazartesi
12:36, 03 Ocak 2017 Salı

  • Paylaş
Nijer'de 15 Boko Haram üyesi öldürüldü
Nijer'de 15 Boko Haram üyesi öldürüldü
Foto: Arşiv

Nijer'de Boko Haram'ın 15 mensubunun güvenlik güçlerince öldürüldüğü bildirildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Nijer'de Boko Haram'ın 15 mensubu güvenlik güçlerince öldürüldü.

Savunma Bakanlığı Sözcüsü Albay Mustafa Ledru, ulusal televizyonda yaptığı açıklamada, Boko Haram'ın, ülkenin güneydoğusunda Barwa bölgesindeki güvenlik birimlerinin yerleşkesine hafta sonu saldırı düzenlediğini belirtti.

Ledru, askerlerin saldırıya karşılık vermesiyle çıkan çatışmada, 15 Boko Haram üyesinin öldürüldüğünü ve birinin sağ olarak ele geçirildiğini, çatışmada 3 askerin öldüğünü ve 7 askerin de yaralandığını söyledi.

Öte yandan Nijer İçişleri ve Güvenlik Bakanı Muhammed Bazum, geçen hafta güvenlik güçlerine teslim olan Boko Haram üyesi 31 gence yönelik yasal işlem başlatılmayacağını söyleyerek teslim olmayı kabul eden örgüt üyeleri için entegrasyon programı oluşturacaklarını duyurmuştu.

Devlet Başkanı Mahamadu Issufu da yeni yıl mesajında, teslim olmak isteyen Boko Haram mensuplarının zarar görmeyeceğini ve topluma entegre edileceğini ifade etmişti.İlgili Konular nijer boko haram
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş