Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


10:39, 18 Haziran 2018 Pazartesi
Güncelleme: 14:52, 24 Ocak 2017 Salı

  • Paylaş
Kadirov: Çeçenler Halep'te Rus askeri polisi
Kadirov: Çeçenler Halep'te Rus askeri polisi

Ramzan Kadirov Çeçenler'in Halep'te Rus askeri polisi olarak görev yaptığını açıkladı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Çeçen lider Ramzan Kadirov Müslüman Kafkasya bölgesinden birliklerin Suriye'nin Halep kentinde Rus askeri polisi olarak görev yaptıklarını doğruladı.

Kadırov Instagram hesabından salı günü yaptığı açıklamada, Duma Milletvekili Adam Delimhanov ve Çeçenya'nın baş müftüsü Salakho-Hadzhi Mezhiyev'in Suriye gezisinde "Çeçenistan'lı gençlerin hizmet verdikleri" bir askeri polis taburunu ziyaret ettiklerini yazdı.

Kadırov, 2.3 milyon takipçiyi içeren açıklamasında, "Askerler, gururla, Halep'teki barış ve halk düzenini korumak için hizmet etmekten ve sivil halkı terörist saldırılardan korumak için hizmet etmekten onur duyduklarını" belirtti.

Kadirov Aralık ayında yaptığı açıklamada, Çeçen askerlerin Rusya'nın Suriye'deki hava üssünü korumak için askeri polis olarak görev yapacaklarını söyledi.

 İlgili Konular Ramzan kadirov
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş