Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


03:34, 24 Mayıs 2018 Perşembe
08:50, 07 Şubat 2017 Salı

  • Paylaş
Türkiye'den İsrail'e 7 yıl sonra ilk ziyaret
Türkiye'den İsrail'e 7 yıl sonra ilk ziyaret

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, İsrail Turizm Bakanı Yariv Levin ile bir araya geldi. Avcı, 2010'da Mavi Marmara gemisine düzenlenen saldırı sonrası İsrail'i ziyaret eden ilk bakan oldu.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Türkiye-İsrail ilişkilerinin normalleşmesi süreci kapsamında 7-8 Şubat'ta gerçekleştireceği resmi temaslar için Tel Aviv'e gitti. Avcı, 2010'da Mavi Marmara gemisine düzenlenen saldırı sonrası İsrail'i ziyaret eden ilk bakan oldu.

Bakan Avcı'yı, Ben Gurion Uluslararası Havaalanı'nda, Türkiye'nin Tel Aviv Büyükelçisi Kemal Ökem ile diğer ilgililer karşıladı.

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, İsrail Turizm Bakanı Yariv Levin ile bir araya geldi.

Bakan Avcı, Türkiye-İsrail ilişkilerinin normalleşmesi süreci doğrultusunda İsrail'e gerçekleştirdiği resmi ziyaret kapsamında, Tel Aviv'de İsrail Turizm Bakanı Levin ile görüştü.

TLV Kongre Merkezindeki görüşme yaklaşık 30 dakika sürdü.

Avcı, 2010'da Mavi Marmara gemisine düzenlenen saldırı sonrası İsrail'i ziyaret eden ilk bakan oldu.

İsrail güvenlik güçlerinin 31 Mayıs 2010'da Gazze'ye insani yardım götüren Mavi Marmara gemisine saldırısı sonucu 10 Türk vatandaşının hayatını kaybetmesi, iki ülke ilişkilerinin kopmasına neden olmuştu. İlişkiler, İsrail'in özür dilemesi, kurbanların ailelerine ödenecek tazminatı Türkiye'ye iletmesi ve Gazze'ye insani yardımların başlatılmasıyla normalleşme sürecine girmişti.

 İlgili Konular türkiye israil
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş