Irak'taki şiddet olaylarında 11 ölü 22 yaralı | Irak | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


06:15, 19 Haziran 2018 Salı
10:44, 24 Şubat 2017 Cuma

  • Paylaş
Irak'taki şiddet olaylarında 11 ölü 22 yaralı
Irak'taki şiddet olaylarında 11 ölü 22 yaralı
Foto: Arşiv

Irak'ın başkenti Bağdat'ta meydana gelen patlama ve şiddet olaylarında 11 kişi öldü, 22 kişi yaralandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Irak'ın başkenti Bağdat'ın farklı bölgelerinde meydana gelen patlama ve şiddet olaylarında 11 kişinin hayatını kaybettiği, 22 kişinin yaralandığı bildirildi.

Bağdat Emniyet Müdürlüğünden Yüzbaşı Nezhan el-Hıdır, yaptığı açıklamada, güvenlik güçlerinin Bağdat'ın kuzeyindeki Et-Tarimiyye ilçesinde 3 silahlı kişinin barındığı evi ablukaya aldığını, silahlılardan birinin üzerindeki bombayı evin dışında patlatması sonucu bu kişi ile birlikte 3 sivilin öldüğünü, 5 kişinin yaralandığını söyledi. Hıdır, diğer 2 silahlı kişinin ise güvenlik güçleri tarafından öldürüldüğünü aktardı.

Başkentin batısındaki Er-Rıdvaniyye Bölgesi'nde bir semt pazarı yakınlarında infilak eden bomba 2 kişinin yaşamını yitirmesine, 11 kişinin yaralanmasına neden oldu.

El-Han Bölgesi'ndeki balıkçılar çarşısında da bombanın infilak etmesi sonucu ise 2 kişi hayatını kaybetti, 6 kişi yaralandı. Bağdat'ın güneyindeki Cerf en-Neddaf Bölgesi'nde de silahla öldürülmüş bir gencin cesedine ulaşıldı.İlgili Konular ırak Bağdat
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş