Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


02:20, 21 Mayıs 2018 Pazartesi
11:56, 27 Şubat 2017 Pazartesi

  • Paylaş
Suriye'de ateşkes ihlalleri devam ediyor
Suriye'de ateşkes ihlalleri devam ediyor

İdlib'in Eriha ilçesinde yerleşim alanına ''nüfuz edici'' bombalarla düzenlenen saldırıda 13 sivil öldü, 30 kişi enkaz altında

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye'nin kuzeybatısında yer alan İdlib kentine bağlı Eriha ilçesine düzenlenen hava saldırısında 13 sivilin öldüğü, 30 kişinin enkaz altında kaldığı bildirildi.

Eriha'daki sivil savunma yetkililerinden Muhammed Haşim, ''Rus ordusuna ait olduğunu tahmin ettiğimiz bir savaş uçağı Eriha ilçesinde yerleşim alanlarına 'nüfuz edici' bombalarla saldırdı.'' dedi.

Bombardıman sonucunda aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 13 sivilin hayatını kaybettiğini, onlarca kişinin yaralandığını söyleyen Haşim, ''Hava saldırısında üç bina yerle bir oldu. Sivil savunma ekipleri enkaz altındaki 30 sivile ulaşmaya çalışıyor.'' diye konuştu.

Ağır iş makineleri yardımıyla enkaz kaldırma çalışmalarının devam ettiğini aktaran Haşim, saldırıya maruz kalan bölgenin sivil yerleşim alanı olduğunu kaydetti.

Suriye'de çatışan taraflar arasında Türkiye ve Rusya'nın garantörlüğünde sağlanan ateşkes 30 Aralık'ta yürürlüğe girmişti. Astana toplantısında Türkiye, Rusya ve İran, ateşkes ihlallerinin önlenmesi için üçlü izleme mekanizması kurulması konusunda anlaşmıştı. İlgili Konular Suriye İdlib
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş