Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


08:24, 24 Haziran 2018 Pazar
12:11, 07 Mart 2017 Salı

  • Paylaş
3 bin metre rakımda PKK'ya büyük operasyon | FOTO
3 bin metre rakımda PKK'ya büyük operasyon | FOTO

Erzincan'ın Kemah ilçesi kırsalında jandarma özel harekat timlerince PKK/KCK'ya yönelik 3 bin metre rakımda düzenlenen geniş çaplı operasyonda, örgütün mağara, sığınak ve barınakları imha edildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Erzincan Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kemah ilçesinin Munzur-Mercan Dağları Meyvanlı Vadisi bölgesinde, 3 Mart Cuma günü, İl Jandarma Komutanlığına bağlı özel harekat timlerince PKK/KCK'ya yönelik geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Kırsal bölgede ve karla kaplı zorlu arazi şartlarında "kobra" helikopterleri desteğinde gerçekleştirilen ve "Şehit Jandarma Binbaşı Yılmaz Tankül" adı verilen operasyon, 3 bin metre rakımda ve sıfırın altında 15 derece soğukta yürütüldü.

Olumsuz hava koşullarına rağmen Mehmetçik tarafından kararlılıkla sürdürülen ve 5 Mart Pazar günü sona eren operasyonda, PKK/KCK'nın geçmiş yıllarda kullandığı belirtilen mağara, sığınak ve barınaklar imha edildi.

Operasyona ilişkin fotoğraflar da basın mensuplarına dağıtıldı.İlgili Konular erzincan pkk PKK operasyonu
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş