Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


21:35, 23 Mayıs 2018 Çarşamba
18:19, 07 Mart 2017 Salı

  • Paylaş
Wikileaks, CIA'den geldiğini iddia ettiği binlerce belge yayınladı
Wikileaks, CIA'den geldiğini iddia ettiği binlerce belge yayınladı

Wikileaks internet sitesi, ABD Merkezi Haberalma Teşkilatının (CIA) Siber İstihbarat Merkezi'nden geldiğini iddia ettiği binlerce belge yayımladı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Wikileaks internet sitesi, ABD Merkezi Haberalma Teşkilatının (CIA) Siber İstihbarat Merkezi'nden geldiğini iddia ettiği binlerce belge yayımladı.

Associated Press ajansının haberine göre, belgelerin dökümünün doğruluğu henüz onaylanmazken, CIA yetkililerinden konuya ilişkin herhangi bir açıklama gelmedi.

Çeşitli kuruluşlara güvenlik hizmeti sunan Rendition Infosec'in kurucusu Jake Williams söz konusu belgeleri incelediğini ve belgelerin doğru olabileceğini ifade etti.

Uzun süredir üst düzey devlet sırlarını yayımlayan Wikileaks'in son hamlesi, "CIA'in siber casusluk yöntemlerini ne şekilde kullandığına dair aydınlatıcı bir bakış açısı sunacağı" değerlendirmelerine neden oldu.İlgili Konular CIA WikiLeaks
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş