Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


21:33, 23 Mayıs 2018 Çarşamba
Güncelleme: 18:34, 09 Mart 2017 Perşembe

  • Paylaş
DBP'li eski Savur Belediye Başkanı Alökmen tutuklandı
DBP'li eski Savur Belediye Başkanı Alökmen tutuklandı

Mardin'in Savur ilçesinde, PKK'ya yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan DBP'li eski Savur Belediye Başkanı Mehmet Aydın Alökmen'in de aralarında olduğu 4 kişi tutuklandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mardin'in Savur ilçesinde, PKK'ya yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan DBP'li eski Savur Belediye Başkanı Mehmet Aydın Alökmen'in de aralarında olduğu 4 kişi tutuklandı.

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, polis ve jandarma ekiplerince Savur Belediyesi ile bazı adreslere düzenlenen operasyonda gözaltına alınan Alökmen ile S.İ, Ş.A, H.Ö, M.Z.G, O.A. ve İ.Ö'nün savcılıktaki işlemleri tamamlandı.

Savcılıktaki ifadelerinin ardından 3 kişi serbest bırakılırken, mahkemeye sevk edilen zanlılardan aralarında Mehmet Ali Alökmen'in de olduğu 4 kişi tutuklandı.

PKK'ya yönelik soruşturma kapsamında 25 Şubat'ta düzenlenen operasyonda, aralarında Alökmen'in de bulunduğu 7 kişi gözaltına alınmış, şüphelilerin adreslerinde yapılan aramada örgütsel içerikli yayın, doküman ve dijital materyaller ele geçirilmişti.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş