Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


06:35, 21 Nisan 2018 Cumartesi
Güncelleme: 01:18, 10 Mart 2017 Cuma

  • Paylaş
Karadeniz'de 'Ejder Timi' PKK'lılara göz açtırmıyor
Karadeniz'de 'Ejder Timi' PKK'lılara göz açtırmıyor

Karadeniz kırsalında PKK'lı teröristlerin bahar üslenmesini önlemek amacıyla, Ordu'nun 2 bin rakımlı yaylalarında özel harekat polislerinden oluşan "Ejder Timi"nin operasyonları sürüyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Gölköy ve Mesudiye kırsalında geçen yıl PKK'nın sözde Karadeniz Açılım Grubu'nda yer alan 7 mensubunun etkisiz hale getirilmesinin ardından, bölgedeki arazi arama tarama faaliyetleri devam ediyor.

PKK'nın Karadeniz'de bahar üslenmesini önlemek için Ordu, Giresun, Tokat ve Sivas'ta güvenlik güçlerince koordineli operasyonlar yapılıyor.

Ordu İl Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğü bünyesinde görevli "Ejder Timi" de kentin 2 bin rakımlı yaylalarında çeşitli yerlere konuşlandırıldı.

Zırhlı araçların kullanıldığı operasyonlarda, özel harekat polislerinin, insansız hava araçlarıyla da arazi taraması yaptıkları öğrenildi. İlgili Konular Ejder Timi PKK operasyonu
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş