Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


14:36, 25 Şubat 2018 Pazar
16:18, 12 Mart 2017 Pazar

  • Paylaş
Üniversite sınavına 36. kez girdi
Üniversite sınavına 36. kez girdi

Samsun'un Bafra ilçesinde, ilkokulda sözleşmeli öğretmenlik yapan Topçuoğlu, bu yıl 36. kez üniversite sınavına girdi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Samsun'nun Bafra ilçesindeki Bafra İmam Hatip Ortaokulunda Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) giren 54 yaşındaki Adem Topçuoğlu, 1980'de Bafra Lisesinden mezun olduğunu söyledi.

Bu yıl 36. kez sınav heyecanı yaşayan Topçuoğlu, "Allah nasip etti, 36. kez YGS'ye girmiş olduk. Sınavdaki sorular benim anlayamayacağım zorlukta sorular değildi. Sınava girmekten evliliği unuttum. 4 üniversite okudum. Sınav üniversite, sınav üniversite derken yaş geldi 54’e ama ne yazık ki evlenmeyi unuttuk. Bu sınavların bana en büyük mağduriyeti de bu oldu." diye konuştu.

"KENDİMİ HER YIL LİSEDEN MEZUN OLMUŞ GİBİ HİSSEDİYORUM"

Anadolu Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksek Okulu, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi ve Dumlupınar Üniversitesi Kütahya Meslek Yüksekokulu Otobüs Şoförlüğü Bölümünü bitiren Topçuoğlu, "Sınava girerek kendimi her yıl liseden mezun olmuş gibi hissediyorum. Ömrüm oldukça sınava girmeye devam edeceğim." ifadelerini kullandı.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş