Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


18:01, 22 Haziran 2018 Cuma
18:51, 15 Mart 2017 Çarşamba

  • Paylaş
Macaristan, AB'ye daha fazla yetki devrine karşı
Macaristan, AB'ye daha fazla yetki devrine karşı

Macaristan Başbakanı Orban, "Hükümetin sorumlulukları ve yetki alanları ileride de ulusal güçlerin elinde kalmalı" dedi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, ulusal hükümetlerin güçlerini koruması ve AB'ye daha fazla yetki verilmemesi gerektiğini belirterek, "Brüksel'i durdurmalı ve sınırlarımızı korumalıyız." dedi.

Başbakan Orban, 1848-1849 yıllarında Avusturya İmparatorluğu'na karşı verilen Özgürlük Savaşı'nın 169. yıl dönümünde düzenlenen etkinlik kapsamında Budapeşte'deki Ulusal Müze'nin önünde toplanan halka hitap etti.

Burada yaptığı konuşmada Avrupa Birliği'ne ulusal yetkilerin devredilmesine sınır getirilmesini isteyen Orban, "Hükümetin sorumlulukları ve yetki alanları ileride de ulusal güçlerin elinde kalmalı. Bağımsızlığımızın ve ulusal egemenliğimizin savunulması konusunda önümüzdeki savaşlarda da cesurca yer almalıyız. Brüksel'i durdurmalı ve sınırlarımızı korumalıyız.'' görüşünü dile getirdi.

AB'nin sığınmacıların üye ülkelere dağıtılmasında uygulamak istediği kota sistemini de eleştiren Orban, zorunlu yerleştirmenin engellenmesini istedi.İlgili Konular AB Macaristan
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş