Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


03:35, 21 Haziran 2018 Perşembe
10:41, 16 Mart 2017 Perşembe

  • Paylaş
Eski Sırp binalar Kosova'nın mülkiyetine geçiyor
Eski Sırp binalar Kosova'nın mülkiyetine geçiyor

Kosova hükümeti eski Yugoslavya döneminden mevcut tüm Gayrimenkullerin Kosova mülkiyetine geçirme kararı aldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kosova Hükümeti, eski Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti (eski Sırbistan Sosyalist Cumhuriyeti) adına olan ve Kosova’da bulunan tüm gayrimenkulün Kosova mülkiyeti olarak kayıtlara alınmasını kararlaştırdı.

Bu karar, 2017 yılının 27 Şubat gününde Adalet Bakanlığının, Kosova Cumhuriyeti adına gayrimenkulün kayıtlara alınması için Kadastro Ajansına talimatın verilmesi karar önerisinin gündeme almasıyla ilgili Kosova Hükümetine gönderdiği istemi ardından geldi.

Klan Kosova TV’nin ulaştığı Başbakan İsa Mustafa imzalı kararda, Kosova Kadastro Ajansı, yasa ile öngörülen süre içerisinde işlemlere göre mal varlığı hakkının kayıdı yapılmasıyla görevlendirilmektedir.

Bu konuyu görüşmek için Sırbistan Hükümetinde Kosova Ofisi Şefi Marko Djuriç bugün Kosova Sırp temsilcilerini acil bir toplantıya çağırdı.İlgili Konular kosova sırbistan Kosova
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş