ABD'de "Suriye'deki cami katliamı soruşturulsun" çağrısı | Amerika | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


13:56, 25 Mayıs 2018 Cuma
11:56, 18 Mart 2017 Cumartesi

  • Paylaş
ABD'de "Suriye'deki cami katliamı soruşturulsun" çağrısı
ABD'de

Amerikan-İslam İlişkileri Konseyi (CAIR), ABD uçaklarının Suriye’nin Halep ile İdlib kentleri arasında yaptığı saldırıda caminin hedef alınıp alınmadığının “şeffaf” bir şekilde soruşturulması çağrısında bulundu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Amerikan-İslam İlişkileri Konseyi (CAIR), ABD uçakarının Suriye’nin Halep ile İdlib kentleri arasında yaptığı saldırıda caminin hedef alınıp alınmadığın “şeffaf” bir şekilde soruşturulması çağrısında bulundu.

ABD'deki en büyük Müslüman sivil toplum kuruluşu olan CAIR'den yapılan açıklamada, ABD'nin gerçekleştiği hava saldırısının soruşturulması istendi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Devletimizin Suriye'de namaz esnasında onlarca Suriyeliyi hedef alıp almadığının bütün ve şeffaf bir şekilde araştırılmasını istiyoruz. “Soruşturmanın sonucu halka açıklanmalıdır. Eğer saldırı bizim tarafımızdan gerçekleşmediyse iddiaları reddetmeli, eğer saldırı bizim tarafımızdan gerçekleştiyse gerekli adımları atarak sorumluluk almalıdır. DEAŞ'a ve teröre karşı verilen mücadelede Suriyeli sivilleri öldürerek bir sonuca varılamaz.”

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), Halep'in Cina köyü yakınında hava saldırısı gerçekleştirdiklerini kabul etmişti.İlgili Konular ABD Suriye
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş