Vaer'den tahliye edilen bin 354 sivil Cerablus'ta | Ortadoğu | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


09:03, 18 Haziran 2018 Pazartesi
12:16, 20 Mart 2017 Pazartesi

  • Paylaş
Vaer'den tahliye edilen bin 354 sivil Cerablus'ta
Vaer'den tahliye edilen bin 354 sivil Cerablus'ta

Suriye'nin Humus kentinin Vaer ilçesinden tahliye edilen bin 354 sivil, Cerablus'taki çadır kente ulaştı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye'de rejim güçlerinin kuşatması altında bulunan Humus'un merkezindeki Vaer ilçesinden tahliye edilen bin 354 sivil, Cerablus'taki çadır kente ulaştı.

Dün öğle saatlerinde,  Vaer ilçesinden hareket eden ve bu sabah erken saatlerde Halep'in Bab ilçesine ulaşan 32 otobüsten oluşan kafile, buradan yaklaşık 12 saatlik yolculuğun ardından Cerablus'a geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca (AFAD) Cerablus'a bağlı Amerne köyünde kurulan çadırlara yerleştirilen sivillerin ilk etapta temel ihtiyaçları giderildi.

AFAD Gaziantep İl Müdürü Sinan Atakan, yaptığı açıklamada, 12 dönüm alan üzerinde 306 aile için 230 çadır kurduklarını söyledi.

"GELEN AİLELER İÇİN BÜTÜN HAZIRLIKLARIMIZI TAMAMLADIK"

Başka sivillerin gelme ihtimaline karşı başka bir bölgeye 100 çadır daha kurduklarını belirten Atakan, şunları kaydetti:

"Gelen aileler için bütün hazırlıklarımızı tamamladık ve çadırlarımızı kurduk. Çadırlarımızın içinde battaniye ve yataklarını koyduk. Her aileye bir mutfak ve hijyen seti verdik. Bunların yanında onlara su, kumanya ve diğer çeşitli malzemeler dağıtıldı. Ayrıca sağlık ekiplerimiz çocukların aşılarını yapıyor. İçlerinde hasta ve yaralı olanların hastaneye nakli sağlandı. İnşallah bu insanları bugün itibariyle çadırlarına eksiksiz olarak almış olacağız."İlgili Konular Vaer Humus eset Suriye
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş