Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


23:53, 21 Mayıs 2018 Pazartesi
Güncelleme: 03:29, 30 Mart 2017 Perşembe

  • Paylaş
İHH'dan Libya'lı ailelere gıda yardımı
İHH'dan Libya'lı ailelere gıda yardımı

İHH, Libya'nın Sirte kentinde savaştan etkilenen ihtiyaç sahiplerine gıda yardımında bulundu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, Libya'nın Sirte kentinde savaştan etkilenen ihtiyaç sahiplerine gıda yardımında bulundu.

İHH Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Sarıkurt yaptığı açıklamada, İHH olarak Libya'da yürüttükleri insani yardım çalışmaları kapsamında Trablus merkezli Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne (UMH) bağlı güçlerce DEAŞ'tan kurtarılan Sirte kentindeki 400 aileye gıda yardımı yaptıklarını belirtti.

AMELİYATLAR İÇİN GEREKLİ OLAN ARAÇ GEREÇLERİN ÇOĞU EKSİK

Sarıkurt, Türkiye'nin Libya halkının gözünde ayrı bir yeri olduğuna dikkati çekerek, "Bölgede Türkiye çok seviliyor. Bizde bu sevgiye layık olmak için Libya halkının isteklerine elimizden geldiğince cevap vermeye çalışıyoruz. Ancak çatışmaların yoğunluğu ve uzaması neticesinde ülkede istikrarın sağlanamaması sebebiyle insanların ihtiyaçları gün geçtikçe artıyor. Özellikle sağlık alanında büyük açıklar var. Sağlık merkezlerine ilaç yardımında bulunuyoruz. Hastanelerde bulunan diyaliz makinası, röntgen cihazları ve yoğun bakım ünitesi gibi cihazların bir çoğu yedek parça eksikliği sebebiyle kullanılamaz durumda. Ameliyatlar için gerekli olan araç gereçlerin çoğu eksik bununla birlikte tansiyon, şeker, böbrek, kalp ve kanser ilaçları başta olmak üzere ilaç eksiği hızla artıyor." dedi.

Faaliyetlerini Libya'daki Sivil Toplum Kuruluşları ile koordinasyon içinde yürüttüklerini ifade eden Sarıkurt, Libya'da olayların başladığı ilk andan itibaren taraf gözetmeden ülkenin tüm bölgelerinde yardıma muhtaç kişilere ulaşmaya çalıştıklarına vurgu yaptı.İlgili Konular İHH Libya
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş