Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


10:24, 25 Mayıs 2018 Cuma
16:59, 06 Nisan 2017 Perşembe

  • Paylaş
Amerika’da ödül alan Türk Robotik takımı Türkiye'ye dönüyor
Amerika’da ödül alan Türk Robotik takımı Türkiye'ye dönüyor

Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi robotik takımı “INTEGRA 3646”, Kaliforniya’da düzenlenen FIRST Robotics Competition yarışmasının en saygın ödülü olan Chairman’s Award’u ülkemize kazandırdı.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi robotik takımı “INTEGRA 3646”, sayısız başarılarına bir yenisini ekleyerek, Amerika Kaliforniya’da düzenlenen FIRST Robotics Competition yarışmasının en saygın ödülü olan Chairman’s Award’u ülkemize kazandırdı.

Geçtiğimiz yıllarda JudgesAward ve Team SpiritAward gibi ödülleri kazanarak ülkemizi Amerika’da en iyi şekilde temsil eden “INTEGRA 3646”, FIRST Robotics Competition’da ikinci kez Chairman’s Award’ün sahibi olan ilk ve tek Türk takımı oldu.

Ödülleriyle birlikte Türkiye’ye dönecek olan Bahçeşehir Koleji Robotik takımı 7 Nisan Cuma günü saat 11.00’de BUEK Başkanı Enver Yücel ile bir araya gelerek yarışmadaki heyecanlarını paylaşacaklar.İlgili Konular INTEGRA 3646 robotik
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş