Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


23:18, 25 Mayıs 2018 Cuma
12:04, 22 Nisan 2017 Cumartesi

  • Paylaş
Suriye'den tahliye edilen ailelere İHH'dan yardım | FOTO
Suriye'den tahliye edilen ailelere İHH'dan yardım | FOTO

İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'de kuşatma altındaki bölgelerden tahliyeler için süren görüşmeler sonucunda Şam'dan çıkarılan ailelere acil ihtiyaç paketleri dağıttı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye'de kuşatma altındaki bölgelerden tahliyeler için Beşşar Esed rejimi ve askeri muhalifler arasında süren görüşmeler sonucunda Şam'dan çıkarılan ailelere acil ihtiyaç paketleri dağıtıldı.

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Suriye Çalışmaları Koordinatörü Erhan Yemelek, yaptığı açıklamada, Suriye’de rejim kuşatması altındaki bölgelerden tahliye edilen mazlumlara yardım eli uzatmaya ve özellikle barınma ihtiyaçlarını karşılamaya devam ettiklerini söyledi.

Taraflar arasında yapılan anlaşma sonucunda Şam kırsalından otobüslerle çıkılan kafilelerin İdlib merkezine ulaştığını anlatan Yemelek, ailelere acil yardım malzemelerinden oluşan gıda ve giyecek yardımında bulunduklarını dile getirdi.

Yemelek, ailelerin yaşamlarını devam ettirecekleri evlere yerleştirilebilmeleri için çalışmaların da yürütüldüğünü aktardı.İlgili Konular Suriye İHH
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş