Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


03:36, 24 Mayıs 2018 Perşembe
14:22, 09 Mayıs 2017 Salı

  • Paylaş
Türk Büyükelçinin "İsrail Dışişlerine çağrıldığı" iddiasına yalanlama
Türk Büyükelçinin

İsrail Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Yuval Rotem'in, Büyükelçi Ökem ile telefonda görüştüğü, bakanlığa çağırmanın ise söz konusu olmadığı belirtildi.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'nin Tel Aviv Büyükelçisi Kemal Ökem'in bakanlığa çağrıldığı yönünde çıkan haberleri yalanladı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Yuval Rotem'in, Büyükelçi Ökem ile telefonda görüştüğü, bakanlığa çağırmanın ise söz konusu olmadığı belirtildi.

Açıklamada, telefon konuşmasının dün verilen mesajlarla ilgili olduğu kaydedildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün Doğu Kudüs'te devam eden İsrail işgalini eleştirerek "Ümmetin ilk kıblesi, peygamberler şehri olan Kudüs, tüm Müslümanların harem-i izzeti ve namusudur." ifadesini kullanmıştı.

İsrail'in Jerusalem Post gazetesinde bugün Türk Büyükelçi Ökem'in bakanlığa çağrıldığı yönünde haber yer almıştı.İlgili Konular İsrail Türkiye
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş