Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


20:47, 26 Mayıs 2018 Cumartesi
14:23, 16 Mayıs 2017 Salı

  • Paylaş
Suudi Arabistan'dan 300 Suriyeli aileye yardım
Suudi Arabistan'dan 300 Suriyeli aileye yardım

Suudi Arabistan Uluslararası Suriyeli Kardeşlerle Yardımlaşma ve Dayanışma Ofisince, Adıyaman'da barınan 300 Suriyeli sığınmacı aileye temizlik malzemesi yardımında bulunuldu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suudi Arabistan Uluslararası Suriyeli Kardeşlerle Yardımlaşma ve Dayanışma Ofisi Türkiye Şubesi tarafından, Adıyaman'da barınan 300 Suriyeli aileye temizlik malzemesi yardımında bulunuldu.

Suudi Arabistan Uluslararası Suriyeli Kardeşlerle Yardımlaşma ve Dayanışma Ofisi Türkiye Şubesince temin edilen temizlik malzemeleri, Adıyaman İnsani Yardım Derneği yetkililerine teslim edildi. Derneğin organizasyonuyla Atatürk Kapalı Spor Salonu bahçesinde toplanan 300 Suriyeli aileye, temizlik malzemeleri verildi.

Adıyaman İnsani Yardım Derneği Başkanı Fadıl Akkuş, gazetecilere yaptığı açıklamada, Suriyelilere yardım etmeye devam ettiklerini ve Ramazan ayının yaklaşmasıyla yardımlara hız verdiklerini belirtti.

Suriyelilere Suudi Arabistan’dan gönderilen yardımları dağıttıklarını vurgulayan Akkuş, şöyle konuştu:

"Dernek olarak şu ana kadar Adıyaman'da bulunan Suriyeli kardeşlerimize ve yetim ailelerimize elimizden geldiği kadar yardım yapmaya çalışıyoruz. Şu an üç aylara girdik. Çalışmalarımız daha da yoğunlaştı. Bir taraftan Suriyeli ailelere yardım dağıtırken diğer taraftan da önümüzdeki günlerde Adıyaman'daki yetim ailelerimize de gıda kolisi yardımlara devam edeceğiz."

Yapılan yardımlardan dolayı mutlu olduklarını ifade eden Suriyeli sığınmacılardan Mahmut El Nars ise Türkiye'den memnun olduklarını kaydederek yapılan yardımlarda emeği geçenlere teşekkür etti.İlgili Konular Suudi Arabistan Suriye
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş