Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


17:54, 22 Haziran 2018 Cuma
13:34, 17 Mayıs 2017 Çarşamba

  • Paylaş
Türk ve Bulgar polisinden tarihi eser kaçakçılarına operasyon
Türk ve Bulgar polisinden tarihi eser kaçakçılarına operasyon

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ekipleri ile Bulgar polisi, tarihi eser kaçakçılarına yönelik Türkiye ve Bulgaristan'da eş zamanlı operasyon düzenledi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ekiplerinin Bulgar polisi ile tarihi eser kaçakçılarına yönelik düzenlediği eş zamanlı operasyonda 16 kişi gözaltına alındı.

Emniyet kaynaklarından edinilen bilgiye göre, tarihi eser kaçakçılarına yönelik Türkiye ve Bulgaristan'da eş zamanlı operasyon düzenlendi. Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ekiplerince Türkiye'deki şüphelilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda, tarihi eser olduğu değerlendirilen toplam bin 309 obje, sikke yapımında kullanılan dört kalıp, kaçak kazıda kullanılan dört dedektör ele geçirildi.

Bulgaristan polisi, bu ülkedeki şüphelilere ait ev ve iş yerlerinde yaptığı aramalarda ise tarihi eser niteliğinde yaklaşık 2 bin objeye el koydu.

Türkiye'de 6, Bulgaristan'da 10 olmak üzere 16 kişi gözaltına alındı.

Eş zamanlı operasyonlar sırasında, yasa dışı yollardan temin edilen ve Türkiye'den yurt dışına çıkarılmak istenen 834 tarihi eser ile Bulgaristan'dan Avrupa ülkelerine kaçırılmak istenen bin 400 tarihi esere el koyuldu.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş