Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


08:11, 28 Mayıs 2018 Pazartesi
Güncelleme: 02:17, 20 Mayıs 2017 Cumartesi

  • Paylaş
ABD'li üst düzey askeri isimlerden 'Türkiye' açıklaması
ABD'li üst düzey askeri isimlerden 'Türkiye' açıklaması
Foto: ABD Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford

ABD'nin üst düzey üç askeri isminden biri olan DAEŞ'le Mücadele Temsilcisi Brett McGurk, Koalisyon'un Türkiye olmadan terör örgütüne karşı başarılı olamayacağını söyledi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD Savunma Bakanı James Mattis, DAEŞ'e karşı mücadele eden Koalisyon’un Özel Temsilcisi Brett McGurk ve ABD Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford kameraların karşısına geçti.

Üst düzey üç askeri isim, DAEŞ'le mücadelede gelinen aşamaya dair açıklamalarda bulundu.

Koalisyon Özel Temsilcisi McGurk, Türkiye'nin DAEŞ'le mücadelede yakın müttefik olduğunu söyledi. McGurk, "Koalisyon onlar olmadan başarılı olamaz" dedi.

Dunford ise ABD ile Türkiye'nin Rakka operasyonu konusunda görüş ayrılıkları olduğunu ifade etti. Amerikan Genelkurmay Başkanı, Suriye Demokratik Güçleri’ne en kısa sürede askeri teçhizat ulaştıracaklarını da belirtti.

Savunma Bakanı Mattis ise basın toplantısında sahadaki duruma dair bilgi verdi ve DAEŞ'i kritik noktalarda çevrelediklerini vurguladı.İlgili Konular DEAŞ ABD Türkiye
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş