Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


01:51, 22 Nisan 2018 Pazar
10:50, 08 Haziran 2017 Perşembe

  • Paylaş
Malezya İçişleri Bakanı: Malezya'da Hamas üyesi yok
Malezya İçişleri Bakanı: Malezya'da Hamas üyesi yok

İçişleri Bakanı Ahmed Zahid, 3 Hamas mensubunun ülkesinde olduğuna dair iddiaları reddetti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Malezya İçişleri Bakanı Ahmed Zahid Hamidi, ülkede üç Hamas mensubu olduğuna dair iddiaları yalanladı.

"The Star" gazetesinde yer alan habere göre, İçişleri Bakanı Ahmed Zahid, üç Hamas mensubunun Malezya'da olduğuna dair haberleri yalanlayarak "Malezya’da üç Hamas mensubu olduğuna yönelik söylentinin farkındayız. Bunlar doğru değil." ifadelerini kullandı.

Bakan Ahmed Zahid, konuyla ilgili Göçmen Bürosu yetkilileriyle görüştüğünü ve Hamas mensuplarının ülkeye girişinin söz konusu olmadığını söyledi.

Bazı Arap ülkeleri ile Katar arasındaki diplomatik krize de değinen Ahmed Zahid, Katar ile diplomatik ilişkilerin sürdüğüne dikkati çekti. Ahmed Zahid, krizin bölgesel bir sorun olduğunu ve en kısa sürede çözülmesini arzu ettiklerini ifade ederek Arap ülkeleri arasında yaşanan krizde her iki tarafla dostane ilişkileri sürdürdüklerini sözlerine ekledi.

"The Malaysian Insight" haber sitesi, İsrail basınına dayandırdığı haberinde Hamas’ın üst düzey komutanlarından Saleh el-Aruri’nin Katar’dan Malezya’ya geçtiğini iddia etmişti. Haberde bazı Arap ülkeleri ile Katar arasındaki diplomatik kriz çıkmasının ardından Katar’da bulunan Hamas üyelerinin sığınma talebi için aralarında Malezya ve Lübnan’ın da bulunduğu ülkelere gittiği öne sürülmüştü.İlgili Konular Katar Hamas Malezya
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş