Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


06:01, 22 Nisan 2018 Pazar
15:47, 16 Temmuz 2017 Pazar

  • Paylaş
Vatanı Cennet Mustafa Cambaz
Vatanı Cennet Mustafa Cambaz

15 Temmuz şehidimiz Mustafa Cambaz'ın hayatı TRT'nin hazırladığı "Vatanı Cennet Mustafa Cambaz" belgeseli ile izleyiciyle buluşuyor. Belgesel 18.30'da TRT ortak yayınıyla ekrana gelecek.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Şehidimiz Mustafa Cambaz'ın şehadetinin yıl dönümü anısına TRT ortak yayında "Vatanı Cennet Mustafa Cambaz" belgeseli ekrana geliyor.

15 Temmuz darbe girişimine karşı verilen destansı dirilişin şehitlerinden, Yeni Şafak ve TVNET fotoğrafçısı, gazeteci Mustafa Cambaz’ın hayatının anlatıldığı

"Vatanı Cennet Mustafa Cambaz" belgeseli 18.30'da TRT ortak yayını ile izleyici ile buluşacak.

İlk nefesini soluduğu Batı Trakya’dan, son nefesini verdiği Anadolu topraklarına uzanan Mustafa Cambaz’ın hayatının tüm yönleriyle, ailesi, dostları, arkadaşları tarafından anlatıldığı belgeselde, kendini vatanına adayan Mustafa Cambaz’ın, kimlik kartı olmadan sürdürdüğü hayat hikayesinden çarpıcı anılar da yer alıyor.

Cambaz, 15 Temmuz gecesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısı ile hainlere karşı durmak için sokağa çıkmış, darbecilerin kurşunları ile Çengelköy'de şehit edilmişti.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş