Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


23:21, 17 Mart 2018 Cumartesi
11:42, 19 Temmuz 2017 Çarşamba

  • Paylaş
Iraklı Başkonsolos'tan Musul'un inşası için destek çağrısı
Iraklı Başkonsolos'tan Musul'un inşası için destek çağrısı

Irak'ın Gaziantep Başkonsolosu Koperly, Türkiye'den ve iş adamlarından Musul'un yeniden inşası için destek istedi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Irak'ın Gaziantep Başkonsolosu Muayed Ömer Koperly yaptığı açıklamada, DEAŞ'ın ülkesinde özellikle Musul ve civarında halka zulmettiğini, katliamlar yaptığını, tarihi ve kültürel eserlerin yanı sıra kentteki alt ve üstyapıyı yerle bir ettiğini söyledi.

Hasarın çok büyük olduğuna değinen Koperly, Irak ordusu ve silahlı güçlerinin halkın ve hükümetin desteğiyle Musul'un bir süre önce DEAŞ'tan kurtarıldığını anımsattı.

Koperly, Irak'ın başkent Bağdat'tan sonra en büyük ikinci kenti olan Musul'un DEAŞ kontrolünde olduğu dönemde büyük bir yıkıma uğradığını dile getirerek, "Türkiye'den ve iş adamlarından Musul'un yeniden inşasına destek olmalarını istiyoruz. Milletin evleri yok, okulları, hastaneleri yıkılmış durumda. DEAŞ Musul'a yüzde 80 oranında zarar vermiş. Rica ediyoruz bütün şirketlerden, dost ve kardeş ülkelerden bize destek olsunlar, Musul'u yeni baştan yapalım." diye konuştu.İlgili Konular DEAŞ Musul ırak
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş