Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


10:16, 23 Mart 2018 Cuma
13:06, 05 Ağustos 2017 Cumartesi

  • Paylaş
Keşmir'deki çatışmada 3 direnişçi öldürüldü
Keşmir'deki çatışmada 3 direnişçi öldürüldü
Foto: Arşiv

Hindistan işgali altında tutulan Cammu Keşmir bölgesinde Hint güvenlik güçleri ile yerel direnişçiler arasında çıkan silahlı çatışmada 3 direnişçi hayatını kaybetti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Hindistan işgali altında bulunan Cammu Keşmir bölgesinde Hint güvenlik güçleri ile yerel direnişçiler arasında çıkan silahlı çatışmada 3 direnişçinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Emniyet Müdürü Münir Ahmet Han, güvenlik güçlerinin kuzeybatıdaki Sayyapur vilayete bağlı bir mezrada evlerde yaptıkları aramada, direnişçilerin silahlı mukavemetiyle karşılaştıklarını, çıkan çatışmada 3 direnişçinin öldüğünü, 1 polisin yaralandığını bildirdi.

Can kaybı haberlerinin yayılmasının ardından birçok yerde protesto ve çatışmalar meydana geldi. Göstericiler Hint yönetimi aleyhine slogan attı.

Bandipur şehrinde Hint askerilerinin taş atan göstericilere açtığı ateşte 3 sivil yaralandı.

Bölgede son bir haftada çıkan çatışmalar ve ardından yapılan protestolarda en az 10 direnişçi ve 4 sivil hayatını kaybederken, 2 Hint askeri direnişçilerin düzenlediği pusuda öldürüldü.

 İlgili Konular Keşmir hindistan
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş