Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


00:15, 23 Mayıs 2018 Çarşamba
Güncelleme: 08:24, 09 Ağustos 2017 Çarşamba

  • Paylaş
İsveç'te gösteri yapan sığınmacı çocuklara ırkçı saldırı
İsveç'te gösteri yapan sığınmacı çocuklara ırkçı saldırı
Foto: Arşiv

İsveç'te gösteri yapan sığınmacı çocuklar ırkçı bir grubun saldırısına uğradı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsveç'in başkenti Stockholm'de parlamento önünde Göçmenler Ofisi'ni protesto eden Afganlı sığınmacı çocukların, ırkçı saldırıya uğradığı belirtildi.

Stockholm Emniyet Müdürlüğü Basın Sözcüsü Asa Wallentin, sığınmacı çocukların üzerine yanıcı madde atıldığını ve 3 çocuğun hafif şekilde yaralandığını bildirdi.

İsveç'in önde gelen gazetesi Expressen'e açıklamalarda bulunan Afganlı göstericilerden Ahmad Rahimi, Göçmenler Ofisi'nin, Afganistan'dan gelen ebeveynsiz çocukların ilticasını kabul etmediği için 100 kişilik bir grupla protesto gerçekleştirdiklerini söyledi. 

Protesto sırasında 20-30 kişilik ırkçı bir grubun saldırısına uğradıklarını kaydeden Rahimi, "Bir anda bize doğru gelen grup, 'Ahmet, Muhammet defolun, sığınmacılar defolun' şeklinde slogan atarak üzerimize sis bombası attı. Yaralanan arkadaşlarımız oldu." diye konuştu. 

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş