Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


01:05, 22 Mayıs 2018 Salı
14:12, 14 Ağustos 2017 Pazartesi

  • Paylaş
'Sporda şiddetin çözümü, temel değerlerine bağlı bir gençliğin yetiştirilmesinden geçer'
'Sporda şiddetin çözümü, temel değerlerine bağlı bir gençliğin yetiştirilmesinden geçer'

Eğitimci Yazar Mahmut Balcı, sporda şiddetin çözümü temel değerlerine bağlı bir gençliğin yetiştirilmesinden geçtiğini söyledi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Eğitimci Yazar Mahmut Balcı Beyoğlu Belediyesi'nin düzenlediği Yaz Kampında öğrencilere kadim değerleri anlattı.

Beyoğlu Belediyesi'nin Kocaeli Kefken’de her yıl öğrenciler için düzenlediği yaz kampında 'Değerlerimiz ve Gençlik, Kadim Değerlerimizin Neresindeyiz?’' konulu söyleşide öğrencilerle buluştu. Belediyelerin temizlik, yol yapımı gibi hizmetleri yanında eğitim ve kültüre de yatırım yapmaları gerekir diyen Mahmut Balcı son günlerden sıkça tartışılan sporda şiddet konusunda şunları söyledi:

‘Bizi biz yapan maddi ve manevi değerlerimizi bilmeli ve yaşamalıyız. Bu değerlerden uzaklaştığımız an çeşitli sorunlar yaşarız. Örneğin son günlerde sporda şiddet konusu tartışılmakta. Sporda şiddetin çözümü temel değerlerine bağlı bir gençliğin yetiştirilmesinden geçer. Sevgili gençler bakın son günlerde stadyumlarda yine kavgalar ve şiddet görüntüleri öne çıkıyor. Gençlik ve Spor Bakanları, İçişler Bakanı, ve Adalet Bakanı bu işin çözümü için çeşitli toplantılar düzenliyor. Önerilerde bulunuyor, taraftarlara sükunet tavsiye ediyorlar. Elbette bunlar gereklidir ve önemlidir. Ancak herkesin kalıcı çözümlere yönelmesi gerekir. Acı sonuçlar yaşanmadan önce tedbirler almak gerekir. Bunun için öncelikle gençlerimizi temel değerlerimiz olan edep, haya, saygı özetle adabı muaşeret kurallarına bağlı bir gençlik olarak yetiştirmek gerekir. Şiddete yol açan bu gençler uzaydan gelmedi. Bu gençleri bizler okutuyoruz. Demek ki okullarda verilen eğitim etkili olmuyor. Demek ki yetersiz kalıyoruz.’Eğitimci Yazar Mahmut Balcı temel değerlerimizi nasıl yaşatırız şeklindeki bir soruyu ise şu şekilde cevap verdi:

‘ Değerleri yaşamak ve Değerleri Yaşatmak konusunda herkese görevler düşmektedir. Herkes bir güzelliğe bir hayırlı işe vesile olmalıdır. Sizlerden önceliklerimiz, vazgeçemeyeceğimiz ilkeler, neden değerlerimizden uzaklaşıyoruz, değerlerimize sahip çıkmak, değerlerimizi yaşamak ve yaşatmak için neler yapmalıyız şeklinde sorduğum sorulara verdiğiniz cevaplar beni memnun etti. Bu güzel faaliyetten dolayı başta Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ı, ekibini ve personelini de tebrik ediyorum. Bu tür faaliyetlerin artması, iyi şeylerin daha fazla yapılması olumsuzlukları azaltır.’

Beyoğlu’ndaki çeşitli okullarda ve Kur’an Kurslarında okuyan öğrencilerin katıldığı ve öğretmenlerin de dinleyici olarak katıldığı 3.hafta programı toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş