Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


18:59, 26 Mayıs 2018 Cumartesi
Güncelleme: 12:10, 24 Ağustos 2017 Perşembe

  • Paylaş
Özbekistan’da basın özgürlüğüne ağır darbe
Özbekistan’da basın özgürlüğüne ağır darbe
Foto: Arşiv

Özbekistan'da İslam Kerimov’un ölümünden sonra daha özgür çalışmaya başlayan medya kuruluşlarına dün ağır bir darbe indirildi. Özbekistan Başbakanı Aripov, devlet televizyon kanalında çalışan bir gazeteciye ağır hakaret etti ve televizyonda canlı yayın yapılmasını yasakladı.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Özbekistan Başbakanı'nın devlet televizyon kanalında çalışan bir gazeteciye ağır hakaret ettiği
ve televizyonda canlı yayın yapılmasını yasakladığı bildirildi.

İslam Kerimov’un ölümünden sonra daha özgür çalışmaya başlayan medya kuruluşlarına dün
ağır bir darbe indirildiği belirtildi.

“Ozodi” radyosunun haberine göre, Özbekistan Milli Televizyon ve Radyo Şirketi merkezinde yapılan toplantıda Başbakan Abdullah Aripov, birkaç aydır canlı yayında üst düzey yetkililer ile canlı röportaj yapan gazeteci Sherzod Kudrathadjaev’a sözlü saldırıda bulunarak hakaret etti.

Devlet Başkanı'nın medyadan sorumlu danışmanı Hayrıddın Sultanov’un da katıldığı toplantıdan sonra devlet kanallarında canlı yayın yapılmasına son verildiği bildirildi.

Daha önceki dönemde Başbakan yardımcısı iken Kerimov’un büyük kızı Gülnare Kerimov’a ile işbirliği yaptığı için işinden kovulan Abdullah Aripov, yeni devlet başkanı tarafından Başbakan olarak atanmıştı.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş