Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


11:32, 24 Nisan 2018 Salı
20:05, 28 Ağustos 2017 Pazartesi

  • Paylaş
Bozdağ: Uluslararası toplum Myanmar'daki katliamlara sessiz kalmamalı
Bozdağ: Uluslararası toplum Myanmar'daki katliamlara sessiz kalmamalı

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Myanmar'daki soykırımı andıran katliamı şiddetle kınadıklarını belirterek, "BM, BMGK ve uluslararası toplum, soykırımı andıran bu katliamlara sessiz kalmamalıdır." ifadelerini kullandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Myanmar'da, Rakhayn eyaletinin kuzeyinde 25 Ağustos 2017'de başlayan olaylar sonucunda çok sayıda kişinin hayatını kaybettiğini ve yaralandığını belirtti.

Myanmar'daki olaylarda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır, yaralılara acil şifa dileyen Bozdağ, "Myanmar'daki soykırımı andıran katliamı şiddetle kınıyoruz. Artan şiddet, ölümler ve yaralılardan dolayı büyük üzüntü, endişe duyuyoruz. Rakhayn eyaletindeki sorunların şiddet yoluyla çözülemeyeceğini defalarca vurguladık, bir kez daha şiddetin çözüm olmadığını vurguluyoruz. BM, BMGK ve uluslararası toplum, soykırımı andıran bu katliamlara sessiz kalmamalıdır." değerlendirmesinde bulundu. 

"TÜRKİYE, MAZLUMUN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEK"

Bozdağ, insanlık ölmediyse insanlığın yaşadığını göstermenin şimdi tam zamanı olduğunu vurgulayarak, BM ve BMGK'nin bu katliamı yapanları derhal durdurması gerektiğini vurguladı.

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, şunları kaydetti:

"BM ve BMGK artık sadece ölü ve yaralı sayımı yapmadığını, Myanmar'daki soykırımı andıran katliamı engelleyerek göstermelidir. Aksi takdirde BM ve BMGK, vazifesini yapmamış olur ve Myanmar'daki ölümlerin ve yaralıların mesuliyetinden kurtulamazlar. Türkiye, dünyanın her yerinde olduğu gibi Myanmar'da da hakkı söylemeye, savunmaya ve mazlumun yanında olmaya devam edecektir."İlgili Konular myanmar arakan Rohingya Türkiye
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş